Hukuk & Danışmanlık Hizmetleri
Yerel ve uluslararası alanda bilgili ve
tecrübeli ekibimizle hizmet sunmaktayız.

Şirketler Hukuku

Türk Ticaret Kanunu uyarınca tacir sıfatını taşıyan kişiler iş ve işlemlerinde basiretli bir tacir gibi davranma yükümlülüğü altındadır. İlgili kanun uyarınca tacir sayılan anonim ve limited şirketler adına yapılacak olan her türlü iş ve işlemin üst düzey özen gösterilerek yapılması gerekmektedir. Güncel mevzuat uyarınca kanun koyucu anonim şirketlerin avukat istihdam etmesini zorunlu kılmıştır. Kısacası, şirketler kurulma aşamasından tasfiyelerine kadar tamamen profesyonel bir biçimde iş ve işlem yapmakla yükümlü olup, bu yükümlülüğün ihlali halinde telafisi imkansız zararlar meydana gelebilmektedir.

Andis Hukuk ve Danışmalık Ofisi olarak halihazırda onlarca şirkete profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.Şirketlerin kuruluş evraklarının hazırlanması, üçüncü kişilerle imzalayacağı sözleşmelerin düzenlenip yorumlanması, şirketlerin bölünme, tür değiştirme vs. işlemlerinin yürütülmesi, şirketler leh ve aleyhine açılacak her türlü davanın takibinin yapılması gibi çok geniş perspektifte müvekkil şirketlere hizmet vermekteyiz.

Şirketler Hukuku ile ilgili tüm danışmanlık ihtiyaçlarınız için tecrübeli, uzman ve profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.