Hukuk & Danışmanlık Hizmetleri
Yerel ve uluslararası alanda bilgili ve
tecrübeli ekibimizle hizmet sunmaktayız.

Ceza Hukuku

Ceza yargılamasının amacı maddi gerçeğe ulaşmaktır. Yargı mercilerince maddi gerçeğe ulaşılırken uyulması gereken usul ve esaslar 5271 Sayılı Kanun’da düzenlemiş olup, uygulamada 5271 sayılı kanuna aykırı muamelelerden ötürü bireylerin çok ciddi mağduriyetleri doğabilmektedir. Ceza yargılamasında avukatın varlığı hayati önem taşımaktadır, zira şüpheli veya sanık konumunda olan bireylerin usulüne uygun bir biçimde soruşturulduğunun veya kovuşturulduğunun, delillerin kanuna uygun bir biçimde elde edilip edilmediğinin,  yargılama faaliyeti neticesinde bireylerin insani haklarının çiğnenip çiğnenmediğinin tespitinde avukat çok  önemli rol oynamaktadır. Tüm bunların yanı sıra kanunen müvekkili ile her an görüşebilme olanağına sahip olan biz avukatların bazen çok zorlu ve uzun sürebilen ceza yargılaması sürecinde müvekkillerimizin moral ve motivasyonu açısından gerekliliği ortadadır.

Andis Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak müvekkillerimizin gerek soruşturma gerekse kovuşturma evrelerinde müvekkillerimizin haklarının en iyi biçimde savunulması için yıllardan beri hizmet vermekteyiz. Tüm mesleki kariyerini Ceza Hukuku alanına adamış ve bu alanda 20 yılı aşkın süredir faaliyet göstermekte olan deneyimli yol arkadaşlarımıza müvekkillerimize en iyi biçimde hizmet verebilmek yegane ilkemizdir.

Ceza Hukuku ile ilgili tüm danışmanlık ihtiyaçlarınız için tecrübeli, uzman ve profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.